Aplikacja naklejki na ścianę

Aplikacja dekoracyjnej naklejki na ścianę

Aplikacja naklejki na ścianę nie musi być trudna, o ile wiemy jak to zrobić.

Zacznę od tego, że cała naklejka składa się z 3 części: papieru podkładowego, naklejki właściwej oraz folii transferowej. Papier podkładowy to ten, do którego przyklejona jest naklejka właściwa, natomiast folia transferowa służy nam do „oderwania” naklejki od papieru i aplikacji naklejki dekoracyjnej na wybraną przez nas powierzchnię (folia transferowa jest również cieńsza od papieru podkładowego).

Przedstawię Wam dwa sposoby aplikacji naklejek dekoracyjnych.

 

Aplikacja całościowa

Pierwsza czynność, którą musimy wykonać to docisnąć naklejkę do folii transferowej. W tym celu należy położyć naklejkę na stole lub czystej podłodze papierem podkładowym do góry i suchą dobrze zwiniętą ściereczką dociskać wzór jak najmocniej do folii. W przypadku drobnych elementów i ostrych krawędzi polecam dociskanie raklą lub po prostu palcami.

Następnie stopniowo odklejamy papier podkładowy od folii transferowej. Jeżeli fragment naklejki zostanie na papierze podkładowym, należy przyłożyć ponownie papier i mocno docisnąć. Kiedy będziemy mieli już cały wzór naklejki na folii transferowej przykładamy ją do wybranej przez nas powierzchni (np. ściana, lustro, szafka kuchenna). Dociskamy naklejkę do ściany przy użyciu ściereczki.

Pozostaje nam tylko usunięcie folii transferowej, zatem powoli odklejamy ją od ściany – i tutaj podobna uwaga jak wyżej – jeśli fragment wzoru zostanie na folii należy ją przyłożyć ponownie do ściany i mocno docisnąć. I gotowe. Ten sposób aplikacji przedstawiam również na swojej stronie https://www.cudaczne-naklejki.pl/content/1-instrukcja-naklejania.

Aplikacja stopniowa

W przypadku drugiego sposobu początek jest identyczny – należy zadbać, aby naklejka została dokładnie dociśnięta do folii transferowej. Następnie odklejamy fragment papieru podkładowego, np. pasek grubości 20 cm i odcinamy go lub zawijamy – oczywiście, najpierw upewnijmy się, że nie ma na nim fragmentu wzoru. Folię transferową wraz z naklejką aplikujemy na wybraną przez nas powierzchnię. Potem stopniowo odklejamy papier podkładowy i równolegle dociskamy folię transferową spod której oderwaliśmy papier. Kiedy usuniemy już cały papier mocno dociskamy wzór do ściany i zdejmujemy folię transferową. Dobra robota!

Obie metody aplikacji naklejek dekoracyjnych mają swoje zastosowanie. Pierwszą metodę bez wahania mogę polecić do małych wzorów, np. naklejek pod kontakt, lub dużych wzorów, gdy jest przy nas ktoś, kto nam pomoże przy pracy. Druga metoda sprawdzi się lepiej, gdy jesteśmy zmuszeni do samodzielnej aplikacji naklejki.

Chciałabym jeszcze wspomnieć o pęcherzykach powietrza. Zdarza się, że między folią transferową a papierem podkładowym mogą ‘wkraść się’ pęcherzyki powietrza. Nie próbujcie usuwać pęcherzyków, gdy znajdują się one w pustych przestrzeniach między poszczególnymi krawędziami wzoru, a na pewno nie przekłuwajcie materiału szpilką. Pęcherzyki nie będę miały wpływu na aplikację naklejki.

Na koniec położę jeszcze nacisk na zagadnienie czystości powierzchni, na której umieszczamy naklejkę. Zanim przykleimy dekorację warto przetrzeć ścianę z kurzu przy użyciu czystej suchej ściereczki, natomiast w przypadku lustra czy samochodu należy odtłuścić wybraną powierzchnię właściwym środkiem lub detergentem.

A już za dwa tygodnie przedstawimy Wam propozycje zestawów naklejek dekoracyjnych na ściany i pod kontakt. Zapraszam do komentowania, zadawania pytań i przesyłania wszelkich sugestii co do postów umieszczanych na blogu!

 

Udostępnij

One thought on “Aplikacja naklejki na ścianę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *