Naklejki na ścianę na zamówienie

kontakt - mała mi 17Kiedyś moja fryzjerka opowiedziała mi pewną anegdotę ze swojej pracy.

Miała klientkę umówioną na ułożenie fryzury okolicznościowej. Kiedy klienta przyszła i rozsiadła się w fotelu ta zaczęła ją wypytywać na jaką okazję czesać włosy i jak będzie ubrana – wszystko po to, by dobrać odpowiednią fryzurę do okoliczności i kreacji. Klientka przyznała, że wybiera się na wesele, ale skąpiła szczegółów, więc fryzjerka nie naciskała. Jednakże, jak to na fotelu w salonie fryzjerskim bywa, gdy atmosfera się rozluźniła zaczęły prowadzić niezobowiązujące rozmowy. Z tych „rozmów o niczym” fryzjerka dowiedziała się, że nie układała fryzury osobie, która była zaproszona na wesele tylko przyszłej pannie młodej. Fryzjerka zszokowana zapytała kobietę, dlaczego nie przyznała się, że będzie panną młodą, na co ta jej odpowiedziała, że bała się poniesienia dodatkowych kosztów. Fryzjerka jej wytłumaczyła, że z góry podała cenę uczesania i to nie ma znaczenia, z jakiej okazji ktoś wybiera taką usługę, ale w przypadku układania fryzury przyszłej panny młodej jednak wkłada się w to nieco więcej serca. To wyjątkowy dzień w życiu każdej kobiety i każdy fryzjer będzie starał się z całych sił, by fryzura wyglądała „lepiej niż idealnie”.

Z realizowaniem zamówień indywidualnych jest właśnie jak z czesaniem przyszłej panny młodej – każde zamówienie realizuję najlepiej jak potrafię, ale zamówienia indywidualne staram się przygotowywać jeszcze odrobinę lepiej. Oczywiście, nie będę ukrywać, że zazwyczaj wiąże się to z dodatkowym kosztem ze strony zamawiającego, ale nie zawsze. Wszystko zależy od skomplikowania zamówienia czy od ilości kupowanych naklejek.

Jednakże zanim o pieniądzach to opowiem od czego tak naprawdę się zaczyna.

Najczęściej od telefonu, rzadziej od maila, o dziwo. Często klienci dzwonią i pytają, czy byłaby możliwość wykonania indywidualnej naklejki na ścianę. Większość klientów wie, że chciałaby coś niepowtarzalnego, ale nie zawsze wiedzą co dokładnie. Tutaj wkraczam ja z serią pytań – jaki to miałby być motyw, jaki rozmiar dekoracji, w jakim kolorze, do jakiego pomieszczenia itd. Po takiej rozmowie zawsze proszę o kontakt mailowy – pisanie pomaga klientowi ułożyć i doprecyzować treść zamówienia, a poza tym mam pewność, że niczego nie pominę podczas przygotowywaniu projektu. Po takim mailu mogę dokonać wyceny. Rzecz jasna, nie zdradzę Wam co i w jakiej proporcji wpływa na ostateczną cenę, ale opowiem, w jakim przypadku nie pobrałam dodatkowych opłat za projekt.

Kilka miesięcy temu przygotowywałam bodajże 30 podwójnych i potrójnych naklejek pod włączniki światła – wszystkie na podstawie pojedynczej naklejki pod kontakt Bazowa. Po pierwsze, przygotowanie projektu zajęło mi kilka chwil, po drugie, ilość naklejek pod kontakt zamówionych jednorazowo znacznie przekraczała średnią, a po trzecie, taka ilość dekoracji miała być przygotowana tylko w 3 kolorach, co znacznie przyspiesza wycinanie. Nieskomplikowany projekt w połączeniu z dużą ilością zamówionych naklejek pozwoliły mi podjąć decyzję o rabacie w postaci braku dodatkowych opłat za realizację tego zamówienia. Chyba mogę wypowiedzieć się za panią, która złożyła zamówienie, że to była korzystna umowa dla obu stron.

Ogólnie rzecz biorąc, przyjmuję zamówienia na naklejki pod kontakt ze względu na to, że potrzebujecie ich w innych rozmiarach niż są dostępne w sklepach. Jeszcze częściej zamawiacie naklejki na ścianę z napisami lub cytatami. Zazwyczaj są to napisy z lekkim romantycznym wydźwiękiem, np. „Uwielbiam gotować, ale bardziej od tego kocham patrzeć jak Ci smakuje.” (to prawdopodobnie jeden z moich ulubionych tekstów). Niekiedy prosicie o ozdoby z kategorii naklejek dla dzieci czy z motywami roślinnymi. W gruncie rzeczy… zamawiacie wszystkiego po trochu J

W tym roku jest to ostatni wpis na blogu, dlatego chciałabym Wam wszystkim życzyć radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz szczęśliwego Nowego Roku pełnego niespodzianek i wyzwań!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *