Odjechane naklejki na samochód

Naklejki na samochódW grudniu zdecydowałam się na wprowadzenie do sklepu nowej kategorii naklejek – tuż obok naklejek na ścianę i naklejek pod kontakt można znaleźć naklejki na samochód. W związku z powyższym warto by rozwinąć ten wątek.

Naklejki na samochód produkowane są z folii PCV do stosowania zewnętrznego. Folia ploterowa Oracal 641, której używam do naklejek na ścianę również sprawdzi się jako aplikacja na samochodzie, ale jej trwałość jest znacznie mniejsza niż folii Oracal 551. Właśnie ta druga folia zalecana jest do wykonywania dekoracji o najwyższych wymaganiach odnośnie trwałości i wytrzymałości, co oznacza, że nadaje się do dekoracji naszych pojazdów. Powinna ona wytrzymać nawet do 8 lat zapewniając maksymalną odporność na warunki atmosferyczne. Zdradzę Wam, że od ponad roku na tylnej szybie samochodu mam naklejkę z reklamą firmy i nic złego się jej nie dzieje.

A gdyby – jakimś cudem – naklejka zaczęłaby się odrywać albo miałabym chęć ją zmienić na coś innego? Wystarczy ją zerwać, nie jest połączona trwale z karoserią lub szybą samochodową. Może się jednak zdarzyć tak, że resztki kleju zostaną na samochodzie, ale wtedy wystarczy kupić popularny rozpuszczalnik zwany nitro i przetrzeć zabrudzoną powierzchnię.

Skoro już zaczęłam od tyłu i powiedziałam jak zdejmować naklejki, to teraz przejdę do aplikacji tych dekoracji na samochodach. Zasada jest taka sama jak przy aplikacji naklejki na ścianę – trzeba jednak pamiętać, że powierzchnia, na której będziemy umieszczać naklejkę musi być dokładnie umyta i odtłuszczona. Brud lub piach wpłynie na aplikację naklejki – nie będzie ona dobrze trzymać się wybranej powierzchni, ani estetycznie wyglądać.  Z uwagi na fakt, że zazwyczaj naklejki na samochód są niewielkich rozmiarów polecam aplikację całościową.

Na samochód możemy tak naprawdę nakleić wszystko, co nam się podoba – od kwiatów, przez serduszka i motywy patriotyczne po zwierzęta. Wiele zależy od naszych upodobań. Na chwilę obecną w sklepie oferuję ponad 30 naklejek, ale stopniowo będę tworzyć i dodawać nowe produkty. Za jakiś czas na pewno znajdziecie m.in. zabawne naklejki na wlew paliwa.

Naklejki na samochód to bardzo ciekawy i prosty sposób na zindywidualizowany wygląd własnego pojazdu. Takie naklejki to ładna dekoracja, ale również niedrogi sposób na zasłonięcie pewnych niedoskonałości, które w wyniku naszej lub cudzej nieuwagi znalazły się na karoserii.

Za dwa tygodnie napiszę kilka słów o Walentynkach. Zaglądajcie na bloga, komentujcie i piszcie maile. Do zobaczenia!

Udostępnij

3 thoughts on “Odjechane naklejki na samochód

  1. Świetny blog i poradnik ;). Sam przyznam szczerze właśnie sam mam kilka takich naklejek na tylnej klapie samochodu i na prawdę świetnie się prezentują ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *