Jak właściwie wybrać naklejkę na ścianę

Naklejka Old CarNieraz już padło na tym blogu stwierdzenie, że naklejki na ścianę są niedrogim pomysłem na udekorowanie zarówno nowoczesnego jak i klasycznie urządzonego mieszkania. Nieustannie poszerzam asortyment sklepu, żeby zaspokoić jak najwięcej potrzeb zainteresowanych takimi dekoracjami, a szeroki wybór wzorów, kolorów, wymiarów, wersji oraz materiałów może być przytłaczający dla kupujących. Stąd pomysł na dzisiejszy post, w których spróbuję Wam doradzić na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej naklejki dekoracyjnej.

Po pierwsze: materiał. Jak wspominałam w poście o tworzeniu naklejek dekoracyjnych, naklejki ścienne produkowane są z dwóch rodzajów folii: folii welurowej oraz folii PCV. Jednak, czym kierować się przy wyborze materiału? Przede wszystkim upodobaniem. Naklejka welurowa ze względu na swoją przestrzenność doskonale sprawdzi się w klasycznie urządzonym pomieszczeniu, co wcale nie dyskredytuje naklejek winylowych, gdyż te są bardzo cienkie. Dzięki temu wyglądają z większej odległości jak malunek – w dużych eleganckich pomieszczeniach również będą się świetnie prezentować. Może nieco wbrew temu, co napisałam przed chwilą, naklejki na ścianę z weluru zawsze polecam przy wyborze naklejek dla dzieci. Takie dekoracje pokoju to ogromna frajda dla naszych podopiecznych, a do tego naklejka, która jest przyjemna w dotyku, to po prostu strzał w dziesiątkę. Welurowe naklejki pod kontakt rekomenduję również rodzicom niesfornych maluchów, które niechętnie gaszą światło – pluszowa faktura takiej naklejki zmotywuje dzieci do używania włączników światła.

Po drugie: wersja. Do wyboru jest wersja podstawowa naklejki dekoracyjnych, czyli ta która jest zaprezentowana na zdjęciu oraz jej odbicie lustrzane. Myślę, że ma to szczególne znaczenie przy wyborze naklejek pod kontakt – wszystko zależy od ułożenia włącznika światła, np. jak jest on blisko usytuowany w stosunku do framugi drzwi. Warto to sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Po trzecie: rozmiar. Skoro wiemy już, gdzie będziemy aplikować naklejkę to należy zastanowić się jak duża powinna być nasza dekoracja. Nie powinniśmy wybierać zbyt małej naklejki, bo może ona zniknąć na dużej ścianie i będzie wyglądała jak brudna plama, której właśnie nie powinno na niej być. Zbyt duża naklejka może nas zwyczajnie przytłaczać. Dobra rada: ustalcie jaką macie maksymalną przestrzeń do wykorzystania, a następne odejmijcie z każdej strony od kilku do kilkunastu centymetrów – w zależności od powierzchni – tak jakbyście chcieli zostawić miejsce na ramkę.

Po czwarte: kolor. Rozejrzyjmy się po pomieszczeniu, w którym chcemy umieścić naklejkę i odpowiedzmy sobie na proste pytanie – jakie widzimy kolory? Prawdopodobnie wybór jednego z tych kolorów i przygotowanie w tym kolorze naklejki dekoracyjnej będzie najbardziej trafne. Warto też pamiętać o kolorach, które ze sobą kontrastują, np. niebieski i pomarańczowy czy zielony i czerwony – odpowiednio dobierając kolory również możemy osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Ważne, żebyśmy nie przesadzili – naklejka na ścianę nie powinna ani zlewać się z kolorem ściany, ani nie powinna zbyt mocno się od niej wyróżniać.

Po piąte: wzór. Przy wyborze motywu kierujmy się naszymi upodobaniami, ale też miejscem przeznaczenia przyszłej dekoracji. Jeżeli jest to pokój dziecka, to pomyślmy nad naklejką ścienną z ciuchcią lub naklejką dekoracyjną z uśmiechniętym żółwiem. Do sypialni świetnie sprawdzą się dekoracje z zakochanymi kotami, bądź z napisami zawierającymi fragmenty romantycznych piosenek. W kuchni lub jadali z całą pewnością można umieścić naklejki z filiżankami czy ziarnami kawy. Bardzo uniwersalne są naklejki na ścianę z dmuchawcami, drzewami lub innymi motywami roślinnymi – będą pasowały niemalże do każdego pomieszczenia w naszym domu.

Mam nadzieję, że powyższe rady i wskazówki będą dla Was przydatne, a za dwa tygodnie napiszę kilka zdań o oklejaniu szyb i okien. Zapraszam!

Udostępnij

One thought on “Jak właściwie wybrać naklejkę na ścianę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *